kc news Časopis

Povzbudenie: Modlitba ako pozvanie neba
Pridané dňa: 
06.08.2014
Autor: 
Kresťanské centrum

Keď sa veriaci človek modlí, dejú sa úžasné veci. (Jakub 5,16; preklad z ang)

Predstav si, že si v tmavej miestnosti. Okná sú zavreté. Závesy zatiahnuté. Rolety spustené. Je ťažké v takejto tme veriť, že tam niekde za závesmi je denné svetlo. Tak tápaš a snažíš sa nahmatať cestu po dlážke. Spravíš krok, dezorientovaný a neistý, kam mieriš. Progres je pomalý a cesta bolestivá. Potknuté palce, dotlčené predkolenia, rozbité vázy. Je ťažké kráčať na tmavom mieste.
Kráčať v tmavom svete je ešte ťažšie. Ale mnohí sa snažia. A výsledok – mnohí utŕžia zranenia počas ich snaženia: zakopávajú o problémy, v tieňoch narážajú jeden do druhého, tlačia sa k stenám.
Ale z času na čas niekto z nás urobí objavenie. Naťahujúc sa z černoty, ruka nachádza závesy a kľučku na okne. „Hej, ľudia! Steny majú okná!“ Závesy sa odtiahnu a okná otvoria. Slnko zaplavuje izbu. Čo bolo temné je teraz plné svetla. Čo bolo hmlisté je teraz jasné. Čo bolo zatuchnuté je teraz svieže. So svetlom prichádza pokoj, sila a túžba posunúť sa bližšie k svetlu, a sebadôvera vykročiť vpred. Naše plaché kroky nahradí istá chôdza. Istota posúvať sa v koridoroch života, otvárať okná jedno po druhom a osvetľovať. Aký veľký rozdiel! A všetko čo bolo k tomu potrebné, bol malý pohyb – odostrenie závesov a otvorenie okien.
To isté pre nás robí modlitba. Modlitba je okno, ktoré Boh umiestnil na steny nášho sveta. Nechaj ho zatvorené, a svet je studeným, tmavým domom. Ale dvihni závesy a uvidíš Jeho svetlo. Otvor okno a počuj Jeho hlas. Otvor okno modlitby a prizvi tak Božiu prítomnosť do sveta.

(autor: Max Lucado, preložené z ang)