kc news Časopis

Z Mirovho pera: rok 2014
Pridané dňa: 
11.03.2014
Autor: 
Miro Tóth

2014 je realitou. 2013 je minulosťou. Nezastavíš to a nespomalíš to. Môžeš to iba využiť.

Boh nám pre nový rok dáva mnoho nových šancí a príležitostí. Väčšina z nich ostáva nepovšimnutá a mnohé povšimnuté ostávajú nevyužité. Najčastejšie to je preto, lebo sa bojíme zlyhania a neveríme, že to zvládneme. Boh ti však nikdy nepripraví niečo, čo by si nezvládol!

Druhý dôvod, prečo nevyužívame jeho šance je paradoxne ten, že na ne čakáme. Čakáme na veľké príležitosti, veľké sny, veľké túžby. Kým takto vyčkávame, prejde popri nás množstvo “malých”, bežných príležitostí na zázrak.

Moja výzva pre teba na rok 2014 je: nečakaj na veľké zázraky. Odhodlaj sa na malú odvážnu vec. A urob ju často! Keď sa spätne pozrieš na 2014 naspäť, budeš vidieť, že bol plný “malých” zázrakov. Možno nevyzerajú bombasticky a nie sú v titulkoch novín, ale sú to tvoje príbehy o Božej moci cez tvoju vieru v životoch tvojich priateľov! A toto ti nik nevezme!

Ján Chrysostomos, cirkevný otec zo 4. storočia povedal: “V prístave muž pri kormidle nevie dokázať svoju zručnosť... Nemal by som žiaden nárok na obdiv, ak by som nezhrešil len kvôli tomu, že som spal, alebo nepadol len preto, že som nezápasil, alebo nebol zranený len preto, že som nebojoval!”

Kresťanské centrum, vyskúšajme cestu viery tento rok! Skúsme a uvidíme, že Pán je dobrý!
Požehnaný a zázračný rok 2014!

Miro Tóth
leadpastor Kresťanského centra