Podcasty

Z pieskoviska do kráľovstva: Trpká závisť
Pridané dňa: 
21 July, 2013
Autor: 
Miro Tóth

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Z pieskoviska do kráľovstva

Vymeň hrablicky na meč

Trpká závisť

Ján. 3, 13

Theodor Roosevelt:

Nezáleží na kritikovi, ale kredit patrí 
tomu, čo zápasí v aréne, čo bojuje aj 
niekedy padne.

Ježiš nás chce viesť z mentality pieskoviska do mentality kráľovstva.

Fil. 2,2

Myslenie kráľovstva je veľké. Máme byť ambiciózna cirkev. Nemôže to ale byť za cenu nejakej duchovnej pýchy, ktorá vedie k rozkolu.

Keď sa pýtali učeníci, kto z nich môže sedieť na Ježišovej pravici, odpovedal Ježiš, že ten, čo slúži, je najvyšší.

Gen. 29

Je to príbeh Jakubových manželiek. Poznámka na boku:

Keď biblia niečo uvádza, neznamená to, že s tým 
aj súhlasí. To, že spomenie pravé aj chyby 
Božích mužov, svedčí o jej dôveryhodnosti.

Tento príbeh je o tom, ako Jakub slúžil o svoje ženy Lea a Rahel. Tu Jakuba dobehne to, že podvádzal. Bola mu daná Lea namiesto Rahel. Lea pomenovala synov podľa jej vnútorného pocitu odmietnutia zo strany Jakuba. Rahel nevie dostať detí, takže navrhne Jakubovi, aby spal s jej slúžkou. To isté urobila potom aj Lea, aby ju Rahel nepredbehla počtom synov. Je to celé ako vojna na pieskovisku pred pozadím Božieho zasľúbenia, že bude cez Jakuba požehnať všetky národy zeme.

Táto vojna je rovnaká aj na začiatku staro zmluvnej cirkví aj začiatku novo zmluvnej cirkví. Toto sa muselo zmeniť, a je zaujímave, ako sa tu uskutoční.

Jozef to prelomí tak, že sa stane reprezentantom najväčšej ríše na zemi napriek tomu, že pochádzal z malého beduínskeho kmeňa. Aj v novom zákone je písané, že Boh nám chce dať Svoje kráľovstvo.

Vráťme sa k zlým vlastnostiam, ktoré vymenoval Jakub. Je to vlastnosť, že sa nevieš radovať z úspechu iných. Je to súťaživosť, ktorá sa točí okolo môjho ega.

Prís. 14, 30, 1. Kor. 13, Gál. 5, 21

Závisť nepatrí do mentality Božieho kráľovstva.

Pridať komentár: