kc news Časopis

ZAMILUJ SI OBDOBIE, V KTOROM SA NACHÁDZAŠ
Pridané dňa: 
03.10.2014
Autor: 
Kresťanské centrum

Mám záľubu v zbieraní jesenných listov. Tieto zlaté, červené, oranžové a tmavofialové vzácnosti však neprežijú v mojej kolekcii dlho. Príliš rýchlo tieto malé poklady zvädnú, skrútia sa, vysušia a rozdrvia. Avšak ten proces objavovania malých krás pozdĺž cesty je to, čo napĺňa moje oči a srdce radosťou z obdobia, aj keď je len dočasné.

Vnímanie atmosféry tohto ročného obdobia v kalendári otvára moje srdce k tomu, aby som uchopila aj moje aktuálne životné obdobie – kde ma Boh vzal tu a teraz. Toto nie je jednoduchá úloha pre dievča, ktoré má záľubu v plánovaní. Nie je to jednoduchý cieľ – zostať v prítomnosti – pre niekoho, koho myseľ je konštantne dva, tri, štyri kroky vopred a pozerá sa do budúcnosti. Takže čo robím je, že vedome spomaľujem svoje tempo, aby som sa mohla zastaviť, zdvihnúť nádherný jesenný list a zaľúbiť sa do obdobia, v ktorom sa práve nachádzam.

Obdobie zatvorených dverí.
Obdobie čakania.
Obdobie domova.
Obdobie hlbokých nádychov.
Obdobie hľadania Božej slávy.
Obdobie očakávania zjavenia Božej slávy.

V akom životnom období sa dnes nachádzaš?

Zaujímalo by ma, či aj ty sa zachádzaš v období čakania. Čakáš na to, kým Boh odpovie na tvoju prosbu, aby ťa viedol a ukázal ti, akou cestou sa máš vybrať. Možno si v období bolesti. Prichádzaš k Ježišovi, aby položil svoju milujúcu ruku na tvoje zlomené srdce a napravil ho takým spôsobom, ako len on, milosrdný Boh, dokáže. A možno si v období, ktoré sa dá nazvať ´koleso pre škrečky´: beháš o preteky v kruhu snažiac sa naplniť všetky očakávania, ktoré sú pred teba predkladané. V ktoromkoľvek období s Bohom si, pridáš sa ku mne v učení sa zamilovať si obdobie, v ktorom sa práve nachádzaš?

Keď máme radi obdobie, v ktorom sme...

-Boh nám do tohto miesta a času posiela možnosti pre rast a dozrievanie...ak sme tomu otvorení
-Boh nám zjavuje nové veci o sebe a ukazuje nám Jeho charakter...keď spomalíme
-Boh priťahuje naše srdcia do Jeho smerovania – do Jeho majestátnych plánov...namiesto našej vlastnej agendy

Keď si prezerám moju kolekciu listov a ponorím sa do toho, prečo sa tieto farby a textúry suchých opadaných listov tak veľmi hlboko dotýkajú môjho srdca, prichádza mi na myseľ pasáž z knihy Jakuba:

„Nemýľte sa, bratia moji milovaní. Každý dobrý údel a každý dokonalý dar pochádza zhora od Otca svetiel, v ktorom niet premeny ani tieňa zmeny.“ (Jakub 1:16-17)

Čo mi berie dych na týchto svätých slovách je myšlienka, že aj v období jesene, keď zeleň umiera a listy opadávajú, vidíme krásu. Keď sa vzduch ochladí a vietor udiera do líc, Božia dobrota sa ani v období životnej jesene neskrýva. To mi pripomína, že aj keď mi život prináša stres a drámu, je okolo mňa krása, ktorú môžem uchopiť, ak dokážem dať nabok svoju pýchu alebo zranené srdce, zhlboka sa nadýchnem a nájdem úľavu v Božej pravde.

Aj keď sa obdobia v kalendári stále striedajú, Boh nikdy nie je otrasený. Boh sa nikdy nemení. (Židom 12:27-28)

Aj keď toto životné obdobie je príliš trpké, príliš chladné aby sa dalo zvládnuť, Boh je stály a Jeho nemeniaca sa láska prináša dobré dary milosti a lásky a odpustenia.

Aj keď temnota súčasného životného obdobia ohrozuje našu vieru, sláva nášho Pána je stále prítomná, ak si zvolíme hľadať ho celým svojim srdcom. (Jeremiáš 29:13)

Ukáž mi svoju slávu v tomto období!

Tak ako začneme uchopovať obdobie, v ktorom sa nachádzame, začnime v ňom neprestajne hľadať Jeho slávu. Hľadajme Jeho veľkoleposť, nedovoľme okolnostiam, aby zatienili naše srdce a myseľ. Tak ako Mojžiš prosil o Božie vedenie a smerovanie keď viedol Izraelitov v ich ceste do zasľúbenej zeme, buďme aj my odvážni a žiadajme od Boha..

Zjav mi svoju slávu! (Exodus 33:18)

V obdobiach života, kedy vieme, že potrebujeme hľadať Božiu prítomnosť, ale nevieme ako, prečo nespraviť jednoduchú vec: modlime sa za srdce, ktoré vidí Božiu slávu. Modlime sa k autorovi a stvoriteľovi lásky, aby nám dal srdce, ktoré bude plne patriť Jemu. Toto je určite modlitba, na ktorú Boh rýchlo odpovie!

Minútu za minútou. Pane! Zjav nám svoju slávu, formuj nám srdce, ktoré ti bude patriť.

Deň za dňom. Pane! Zjav nám svoju slávu, keď sa snažíme o navigáciu na neistej ceste pred nami.

Obdobie za obdobím. Pane! Zjav nám svoju slávu, keď sa približujeme k tebe, zatiaľ čo život mení farby, k lepšiemu alebo horšiemu.

Ako si ty začneš zamilovávať obdobie, v ktorom si práve teraz?

(Článok nevlastníme, bol preložený pre anglicky nehovoriacich z anglického originálu. Zdroj: www.ibelieve.com; Author: Sarah Martin; Viac info a článkov od Sarah Martin: www.liveitoutblog.com)