kc news Časopis praise & bluesship band

Praise & Bluesship Band
Pridané dňa: 
06.02.2012
Autor: 
Hanka Plintová

Založenie projektu P&B bolo snom dvoch dobrých priateľov – snom priniesť na slovenskú kresťanskú hudobnú scénu niečo "nové", niečo čo postráda, a tým je blues. Nepriniesli však len to! Od vzniku P&B v roku 2006 je ich cieľom priniesť evanjelium Ježiša Krista bluesovo ladenou hudbou. Napriek tomu, že štýlové zameranie kapely je bluesrock, nechýbajú štýly ako je rock, hardrock, funkrock, jazzblues a reggae. Korenie jej dáva kombinácia sólových nástrojov ako je ústna harmonika, trúbka a šťavnaté gitarové sóla. V piesňach môžete počuť angličtinu, slovenčinu aj češtinu.

Počas uplynulých rokov vystupovali na festivaloch ako sú Campfest, Lumen, Verím Pane, Semfest, Lifefest a u nás sa predstavili v rámci kampane Milujem Moje Mesto 2010 na Klokočinskom jarmoku v Nitre.

Cieľom P&B Band je zvestovať Božie slovo spôsobom, ktorý je pochopiteľný a blízky ľuďom, ktorí ho potrebujú počuť. Prostredníctvom koncertov im P&B Band chce „ponúknuť to, čo chcú, ale nezabudnúť na to, čo skutočne potrebujú: spoznať zmysel života, ktorý sme aj my našli v Kristovi.“Akutálna zostava P&B Band:


Pavol "Pablo" Absolon - spev, bluesharmonica

Rastislav "Pengy" Peniastek - solo guitar

Arpi "Dude" Petrovic - lead guitar

Noro "Funkyman" Hatnancík - bass guitar

Zlatko "Goldie" Laurinec - drums

Daniel Šimko - piano

a úžasné sólo speváčky:

Camca Vyskočilová (BCC Worship)

Lenka Hošková