kc news Časopis

Hope Gospel Singers
Pridané dňa: 
09.11.2011
Autor: 
Miro Tóth

Hope Gospel Singers and Band je vokálno-inštrumentálna formácia interpretujúca gospelovú hudbu a vokálne džezové úpravy. Táto na Slovensku už pomerne dosť známa formácia pod vedením dirigentky Ivety Viskupovej bude mať koncert aj u nás v Nitre, v rámci série City Worship koncertov.

4. decembra 2011 sa môžete tešiť na vynikajúcich inštrumentalistov a spevákov v nitrianskej synagóge.

The Hope Gospel Singers and Band pôsobí ako jedno z telies Continental Ministries Slovakia. CMS je občianske združenie, ktoré od roku 1997 veľmi intenzívne pôsobí na poli vzdelávania mladých amatérskych talentovaných hudobníkov, spevákov a tanečníkov. Cieľom CMS je motivovať, vychovávať a viesť nielen k láske k umeniu, ale i k hlbokým morálnym a ľudským hodnotám, postavených na biblických princípoch. Prácu CMS môžete poznať cez skupiny Kids, Young, Frontline či Encore Continentals, ktoré v predchádzajúcich rokoch odohrali množstvo evanjelizačných koncertov na Slovensku i v Čechách a ich súčasťou boli viacerí členovia nášho spoločenstva a cirkvi. 

Od vzniku Hope Gospel Singers and Band v roku 1999 v ňom pôsobilo mnoho spevákov. Skupina spolupracovala napríklad so speváčkou Zuzanou Suchánkovou - album „Spiritual Way“, výraznou osobnosťou slovenského džezu Pavlom Bodnárom, Katarínou Hasprovou, Jánom Slezákom, Petrom Adamovom, Ľudmilou Trenklerovou, Ottom Kollmannom, Sisou Sklovskou, Marianom Kachútom, Kullym, Máriou Čírovou a mnohými známymi inštrumentalistami. Zaspievala si s nimi aj naša chválospevová speváčka Aďka Lachová. V súčasnosti spolupracujú s vynikajúcimi jazzmanmi ako sú Ľuboš Šrámek, Erik Rothenstein, Štefan Bugala, Juraj Gregorík, Maťo Ďurdina, Michal Motýľ a ďalší.

The Hope Gospel Singers and Band účinkovali na festivaloch Ad Una Corda, Lumen, Spirituálové augustové večery, Hudobná topoľčianska jeseň, na koncerte pre Haiti, Miss 2010, na mnohých samostatných koncertoch, benefíciách alebo rôznych kultúrnych a spoločenských udalostiach. Spolupracovali na projektoch ako rocková opera Matúš Čák Trenčiansky, oratórium Cyril a Metod, podieľali sa na nahrávaní hudby k Disneyho rozprávke Kráska a zviera. V máji 2010 absolvovali úspešné koncertné turné v Južnej Kórei. Minulý mesiac (8. októbra 2011) spievali na evanjelizačnej konferencii s Ulrichom Parzanym v Bratislave.

V súčasnosti spievajú a na CITY WORSHIP koncerte budete mať možnosť počuť spevákov ako:
Hilda Gulyásová, Kristína Buchtová, Soňa Jančíková, Zuzana Gedaiová, Janka Melišková, Evka Rybárová, Kristína Smetanová, Gabriella Kopas, Ján Pallo, Tomáš Sýkora, Peter Jaseňák, Rastislav Rapant, Matúš Uhliarik.

Zbormajsterka Iveta Viskupová sa dlhé roky venuje práci s mladými speváckymi talentami. V súčasnosti je pedagogičkou na Konzervatóriu v Bratislave. Od roku 2004 pôsobí tiež ako pedagóg v European Academy for Culture and Arts so sídlom v Rotterdame a má za sebou veľké množstvo hudobných skúseností a úspechov. Poznať ju môžeme aj vďaka evanjelizačnej práci, ktorej sa venovala cez Continental Ministries Slovakia. Viacerí si spomínajú tiež na bratislavskú skupinu Kontakt, ktorú Iveta viedla a v tom čase v nej spievali aj Miro, Marti a Judy.

Hope Gospel Singers and Band Vydali debutový album „There is a God“. Viac informácií o skupine, koncertoch a akciách môžete nájsť na www.gospelsingers.sk, www.musicministries.sk a tiež na facebooku.