kc news Časopis

AjTak
Pridané dňa: 
09.06.2012
Autor: 
Hanka Plintová

“Uvidíme ľudí usvedčených, zmenených, spasených, potešených, uzdravených, posilnených, vyslobodených z poviazania, vytrhnutých zo súženia a úzkostí skrze uctievanie Krista!”


V roku 2005 začala svoje pôsobenie košická kapela „Ajtak“ v plnej zostave:

Vlado (bicie), Tibor (gitara a sólový spev) a Maťo (basa) sú prvými členmi skupiny. Neskôr k nim pribudla Zuzka (vokály), Andrew (gitara) a Sasha (klavír, vokály).
Spája ich spoločný sen — uctievať Ježiša Krista hudbou a vidieť na vlastné oči, ako Boh mení životy ľudí k lepšiemu presne tak, ako zmenil aj tie ich. Majú cieľ, víziu, sny, život a Boha, ktorý tomu všetkému dáva hodnotu a zmysel. Sú to ľudia, ktorí sa rozhodli, že aj keď život nebude vždy ako plavba po pokojnom mori, AJTAK budú chváliť Hospodina.


V roku 2011 vydali svoj prvý album „Aj tak Ťa nenechám“, ktorý tvorí desať skladieb zložených počas celého doterajšieho pôsobenia kapely. Od výzvy k svätosti (Bolo už dosť, Svätý nech sa posvätí), cez volanie z hĺbky srdca (Zlom mi srdce, Aj tak Ťa nenechám), až po piesne chvál (Ja volám, Príď Duchu Svätý, Ty vládu máš), je celý tento album o živote kapely s Ježišom Kristom.

Kapela AJTAK vystúpi v júli na mládežníckej akcii YC Slovensko 2012!

Viac info o kapele na: http://ajtakband.eu/